סוגי חיות מחמד שמתאימים לסובלים מאלרגיה

חיים עם אלרגיות יכולים להיות מעט מאתגרים, במיוחד עבור אנשים שחולמים לאמץ חיית מחמד פרוותית. אם חשבתם שהאלרגיות שלכם ימנעו מכם להגשים את החלום לאמץ חיית מחמד, תשמחו לגלות שעדיין יש תקווה. למרות שאף חיית מחמד אינה היפואלרגנית לחלוטין, כן ישנם סוגים מסוימים של בעלי חיים אשר נוטים להתאים לאנשים הסובלים מאלרגיות ויכולים להפוך לחבריכם הטובים ביותר. 

כלבים היפואלרגניים: מיתוס או מציאות?

הביטוי "כלבים היפואלרגניים" משמש לעתים קרובות כדי לתאר גזעים של כלבים ולהם סיכוי נמוך יותר לגרום לתגובות אלרגיות. למרות שחשוב לציין שאף כלב אינו היפואלרגני לחלוטין, ידוע כי גזעים מסוימים מייצרים פחות אלרגנים מאחרים. לגזעים של כלבים היפואלרגניים יש בדרך כלל שיער צפוף ודק במקום פרווה, מה שמפחית את כמות הקשקשים שהם משילים. עם זאת, חשוב לבלות זמן מה עם כלב מהגזע הנבחר לפני שמתחייבים לאימוץ, כדי לוודא שאינכם מפתחים אלרגיות לכלב באופן אינדיבידואלי.

חתולים המתאימים לסובלים מאלרגיות

כל סוגי החתולים הם בני לוויה אהובים, אבל הקשקשים שלהם יכולים לעורר תגובות אלרגיות אצל אנשים רגישים. עם זאת, בדומה לכלבים, ישנם חתולים אשר מייצרים פחות אלרגנים והם מתאימים יותר לסובלים מאלרגיות, כמו למשל גזעים ייחודיים ונטולי פרווה. בנוסף, קחו בחשבון שגם אם בוחרים בחבר פרוותי כמו חתול, שמירה על ניקיון סביבת המגורים יכול להפחית משמעותית את רמות האלרגנים ולגרום לכם לנשום לרווחה, תרתי משמע.

חברים קטנים בגודל כף היד

אם המחויבות לגידול כלבים וחתולים גדולה עליכם, או שניסיתם כמה גזעים ועדיין התעוררו תגובות אלרגיות, אינכם צריכים לוותר על הרעיון של חיית מחמד. ישנם לא מעט יצורים קטנים בגודל כף יד שיכולים להביא שמחה לחיים שלכם. בין האפשרויות הידידותיות לאלרגיה נמצאים זוחלים כמו שממיות, נחשים וצבים, או יונקים קטנים כמו אוגרים וארנבות. היצורים החמודים האלה מגיעים עם תכונות ומאפיינים שהופכים אותם להרבה יותר מתאימים עבור הסובלים מאלרגיות. עם זאת, חשוב להקפיד על היגיינה וניקיון בעת הטיפול בהם.

חברים תת מימיים

למי שמעדיף חיית מחמד שדורשת פחות מגע ישיר, דגים ויצורי מים אחרים יהיו בחירה מעולה. ליצורים תת מימיים יש נוכחות מרגיעה ואקווריום הוא ללא ספק תוספת מדהימה לכל חלל. שלא כמו חיות מחמד פרוותיות, דגים חיים במים והחשיפה אליהם קטנה. מעבר לכך, צפייה בדגים הצבעוניים שוחים להם במי האקווריום יכולה להפוך לחוויה טיפולית, המעודדת תחושת רוגע ושלווה.

חיים עם אלרגיות? אינכם צריכים לוותר על החלום של חיית מחמד

יש המון סוגי חיות מחמד המתאימות לסובלים מאלרגיה. כלבים היפואלרגנים, גזעי חתולים ספציפיים, זוחלים, יונקים קטנים, דגים ובעלי חיים נוספים שלא ציינו כאן, כולם יכולים להפוך לחברים הטובים שלכם, מבלי להחמיר את האלרגיות. יחד עם זאת, חשוב שתקדישו זמן לבלות עם חיית המחמד שתרצו לאמץ, כדי לשים לב שאין לכם רגישות ספציפית אליה, לפני שאתם מכניסים אותה לביתכם.